Röviden a GINOP-3.2.2-8.2.4-16 hitelprogramról
A Felhőalapú (IaaS, PaaS, SaaS) vállalati szolgáltatások, IKT megoldások fejlesztésének és piaci bevezetésének támogatása c. GINOP-3.2.4-8.2.4-16 kódszámú pályázat visszatérítendő támogatást kombinál visszatérítendővel, ezzel is segítve a már legalább 2 éve működő KKV-k felhőalapú fejlesztési elképzeléseit és a termék piacra történő bevezetését. A fejlesztés összköltsége max. 475 millió Ft lehet.
Kombinált termékről lévén szó, egyik támogatás sincs a másik nélkül, azaz mind a visszatérítendő támogatás, mind a vissza nem térítendő támogatás bírálata során pozitív döntésnek kell születnie a támogatás elnyeréséhez.
Az IaaS (Infrastructure as a service - Infrastruktúra szolgáltatás), a PaaS (Platform as a service - Platformszolgáltatás), illetve a SaaS (Software as a service - Szoftver, mint szolgáltatás), azaz felhőalapú fejlesztésekre és azok piaci bevezetésére szolgáló forrás a korábban a sajtóban kommunikáltakkal ellentétben számos rejtett buktatót, illetve nehezítést tartalmaz. Lássuk is a részleteket!
A kombinált hitel főbb paraméterei
- a visszatérítendő támogatás összege: 20 millió Ft - 300 millió Ft kedvezményes kamatozású kölcsön,
- a vissza nem térítendő támogatás összege: 17,5 millió Ft - 175 millió Ft,
- a visszatérítendő támogatás ügyleti kamata: évi 1%,
- nincs kezelési költség, rendelkezésre tartási jutalék, előtörlesztési díj,
- futamidő: max. 8 év,
- rendelkezésre tartási idő: max. 12 hónap (nem lehet több, mint a kölcsönszerződés megkötésétől számított legfeljebb 36 hónap),
- türelmi idő: a rendelkezésre tartási idő végétől számítva max. 6 hónap, de max. a szerződéskötéstől számított 42 hónap,
- projekt megvalósítási idő: Támogatói Okirat megkötésétől számított max. 24 hónap (korábban megkezdett projekt esetén a kezdő dátumtól számítottan)
Szükséges saját forrással rendelkezni?
A vállalkozásnak legalább a projekt összköltségének az igényelt vissza nem térítendő támogatási összeggel, illetve a visszatérítendő támogatás összegével csökkentett részét kitevő önerővel kell rendelkeznie. Az önerő saját forrásból és az államháztartás alrendszereiből származó egyéb támogatásból (pl.: támogatott hitelből) állhat, ám a támogatáshalmozódást kerülni szükséges. A saját forrás minimálisan elvárt mértéke a projekt összköltségének legalább 25%-a.