SJGY

Horizont Európa keretprogram hírek

Horizont EurópaA Horizont Európa az Európai Unió (EU) kiemelt jelentőségű, kulcsfontosságú kutatási és innovációs finanszírozási programja 2021 és 2027 között. A keretprogram célja az éghajlatváltozás kezelése, az EU versenyképességének növelése, valamint segíteni az ENSZ fenntartható fejlődési céljainak elérését. Az előző, Horizont 2020 elnevezésű programhoz képest a Horizont Európa keretprogramban 30%-kal több forrás áll rendelkezésre az európai kutatásokra, fejlesztésekre és innovációra, valamint a legfontosabb társadalmi kihívások kezelésére. Az új program megkönnyíti az együttműködést és egyben erősíti a kutatás és az innováció hatását az uniós szakpolitikák kidolgozása, támogatása és végrehajtása terén; nemcsak munkahelyeket teremt, de egyben lökést is ad az ipari versenyképességnek és optimalizálja a beruházási hatást.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal)nemcsak részt vesz a hazai kutatás-fejlesztési és innovációs stratégia előkészítésében és közreműködik annak megvalósításában, de egyben az uniós társfinanszírozásban megvalósuló programok zárását követően, kutatás-fejlesztésre és innovációra fordított forrásai tekintetében felmerülő egyes feladatok ellátásában is. Ezen felül rész vesz a hazánknak nyújtott külföldi támogatások kutatás-fejlesztési és innovációs célú felhasználásában és koordinálásában, illetve közreműködik az Európai Unió kutatás-fejlesztési és innovációs céljainak elérésében, így különösen a kutatás-fejlesztési és innovációs keretprogramok (mint amilyen a Horizont Európa is) hazai feladatainak ellátásában (az NKFI Hivatal részletes feladatai a 344/2019. (XII. 23.) Korm. rendelet szabályozza)



Amennyiben a Horizont Európa legfrissebb pályázati és támogatási hírei felkeltették érdeklődését, kérdése lenne valamely aktuális pályázattal kapcsolatban, keressen bizalommal; a Kapcsolat link alatt megtalálja elérhetőségeimet.


A Horizont Európa keretprogram és az NKFI Hivatal legfrissebb hírei

Budapest, 2024. július 26. – A Nobel-díjas Krausz Ferenc által vezetett Kutatási Kiválósági Tanács (KKT) 2024. július 15-én döntött a Nemzeti Kutatási Kiválósági Program (NKKP) EXCELLENCE alprogramjára elsőként benyújtott pályázatokról. Az alprogramból azok a kutatók nyerhetnek el kiemelt összegű – akár 200 millió forintos – támogatást, akik pályáztak az európai ERC program keretében, pozitív értékelést kaptak a pályázatukra, de támogatást nem nyertek el.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) kezelésében 2024. május 14-én meghirdetett Nemzeti Kutatási Kiválósági Program EXCELLENCE kutatási pályázat célja, hogy az Európai Kutatási Tanács (ERC) által meghirdetésre kerülő támogatási programokban való sikeres részvételhez nyújtson felkészülési lehetőséget olyan kutatók számára, akik a nemzetközi tudományos világ élmezőnyébe tartozásukat a közelmúltban elért jelentős nemzetközi pályázati eredménnyel bizonyították.

A 2021-1.1.1-IPARJOG kódszámú pályázati felhívás célja a szellemi alkotások hazai, és/vagy nemzetközi iparjogvédelmi oltalmát szolgáló tevékenységek támogatása.

A 2020-1.1.3-IPARJOG kódszámú pályázati felhívás célja a szellemi alkotások hazai, és/vagy nemzetközi iparjogvédelmi oltalmát szolgáló tevékenységek támogatása.

Az egyik stratégiai célunk, hogy a pályázatok, támogatási programok tekintetében az egyetemek, a kutatóközpontok, a vállalatok és az egyéni kutatók, kutatócsoportok pontosabban tudják tervezni a működésüket. A következő években kiszámítható ütemezéssel, idejekorán tervezzük közzétenni az elérhető támogatási lehetőségeket – mondta el Lengyel László, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal) elnökhelyettese.

A Kulturális és Innovációs Minisztérium a kultúráért és innovációért felelős miniszter által adományozható elismerésekről szóló 2/2023. (III. 8.) KIM rendelet alapján felhívást tesz közzé Társadalmi Innovációs Díj elnyerésére.

Az NKFI Alapból meghirdetett "Az Európai Unió Horizont Európa programjában, valamint egyéb közös EU-s programokban való magyar részvétel ösztönzése" című pályázati felhívás első beadási határideje 2024. június 28-ról 2024. július 31-re módosult.

A NOVOFER Alapítvány Kuratóriuma kéri a gazdasági tevékenységet folytató társaságok-, a kutatással-, fejlesztéssel-, felsőfokú képzéssel foglalkozó intézmények-, a kamarák-, a műszaki és természet-tudományi egyesületek-, a szakmai vagy érdekvédelmi szervezetek ill. szövetségek vezetőit, továbbá a Gábor Dénes-díjjal korábban kitüntetett szakembereket, hogy jelöljék (terjesszék fel) GÁBOR DÉNES-díjra azokat az általuk szakmailag ismert, kreatív, innovatív, jelenleg is tevékeny, az innovációt aktívan művelő magyar (kutató, fejlesztő, feltaláló, műszaki-gazdasági vezető) szakembereket, - akik itthon, vagy határainkon túl - a természettudományos szakterületek valamelyikén:

Budapest, 2024. július 5. – Annak ellenére, hogy az elmúlt hetekben számos megalapozatlan és valótlan állítás látott napvilágot a Kutatási Kiválósági Tanács (KKT) által megújított Nemzeti Kutatási Kiválósági Program (NKKP) körül, az adatok azt mutatják, hogy a rosszindulatú kritikák a magyar kutatók bizalmát nem rengették meg: közel 1400 pályázatot nyújtottak be, soha nem látott, több mint 126 milliárd forint támogatási igénnyel. A Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM), valamint a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatallal (NKFIH) célja, hogy valamennyi magas minőségű pályázat támogatásban részesüljön.

A Gravity Research & Development Zrt. magyar vállalkozásként 2010 óta van jelen az ajánlórendszerek világpiacán, a legkülönbözőbb iparágak szolgáltatóit segítve itthon és külföldön. Yusp és Yuspify márkanéven kínálnak felhőalapú adatelemzésre épülő perszonalizációs megoldásokat az online szolgáltatások nyújtása során felmerülő ügyféligények jobb megismerésére, előrejelzésére. A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap támogatása abban segített a cégnek, hogy további fejlesztésekkel, új technológiákkal tegyék még vonzóbbá és versenyképesebbé a termékcsaládot ezen a gyorsan változó piacon.

Forrás: Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal