SJGY

Horizont Európa keretprogram hírek

Horizont EurópaA Horizont Európa az Európai Unió (EU) kiemelt jelentőségű, kulcsfontosságú kutatási és innovációs finanszírozási programja 2021 és 2027 között. A keretprogram célja az éghajlatváltozás kezelése, az EU versenyképességének növelése, valamint segíteni az ENSZ fenntartható fejlődési céljainak elérését. Az előző, Horizont 2020 elnevezésű programhoz képest a Horizont Európa keretprogramban 30%-kal több forrás áll rendelkezésre az európai kutatásokra, fejlesztésekre és innovációra, valamint a legfontosabb társadalmi kihívások kezelésére. Az új program megkönnyíti az együttműködést és egyben erősíti a kutatás és az innováció hatását az uniós szakpolitikák kidolgozása, támogatása és végrehajtása terén; nemcsak munkahelyeket teremt, de egyben lökést is ad az ipari versenyképességnek és optimalizálja a beruházási hatást.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFI Hivatal)nemcsak részt vesz a hazai kutatás-fejlesztési és innovációs stratégia előkészítésében és közreműködik annak megvalósításában, de egyben az uniós társfinanszírozásban megvalósuló programok zárását követően, kutatás-fejlesztésre és innovációra fordított forrásai tekintetében felmerülő egyes feladatok ellátásában is. Ezen felül rész vesz a hazánknak nyújtott külföldi támogatások kutatás-fejlesztési és innovációs célú felhasználásában és koordinálásában, illetve közreműködik az Európai Unió kutatás-fejlesztési és innovációs céljainak elérésében, így különösen a kutatás-fejlesztési és innovációs keretprogramok (mint amilyen a Horizont Európa is) hazai feladatainak ellátásában (az NKFI Hivatal részletes feladatai a 344/2019. (XII. 23.) Korm. rendelet szabályozza)



Amennyiben a Horizont Európa legfrissebb pályázati és támogatási hírei felkeltették érdeklődését, kérdése lenne valamely aktuális pályázattal kapcsolatban, keressen bizalommal; a Kapcsolat link alatt megtalálja elérhetőségeimet.


A Horizont Európa keretprogram és az NKFI Hivatal legfrissebb hírei

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból meghirdetett pályázati felhívás célja, hogy támogatást biztosítson magyar és izraeli kutatóhelyek nemzetközi együttműködésében megvalósuló projektjeire, melyek a Neumann János Program (NJP) fókuszterületeihez illeszkedően lehetővé teszik a gazdaság és a társadalmi élet területein hasznosuló kutatás-fejlesztés erősítését, a hazai és külföldi kutatási eredmények hasznosítását, az innovációs infrastruktúra és annak körébe tartozó szolgáltató tevékenységek fejlesztését.

Szeptember 7-10. között rendezik meg Sanghajban a világ egyik legrangosabb innovációs eseményét, a Pujiang Innovációs Fórumot. A magyar-kínai diplomáciai kapcsolatok felvételének 75. évfordulója alkalmából a fórum díszvendége ebben az évben Magyarország, amely mintegy 30 fős, szakpolitikusokból, tudósokból, vállalati és egyetemi vezetőkből álló delegációval képviselteti magát a nagyszabású rendezvényen. A díszvendég státusznak köszönhetően a kínai szakmai és befektetői közösség kiemelt figyelmet szentel a magyar tudományos és innovációs eredmények bemutatásának.

A több mint két évtizedes múltra visszatekintő Év Projektmenedzsere Díj célja a kiemelkedő projektmenedzserek felkutatása és teljesítményük széles szakmai körben való megismertetése.

Budapest, 2024. szeptember 04. – Az Európa Unió által a lengyelországi Katowicében szervezendő 35 EU Fiatal Tudósok Versenyére a Magyarországot képviselő diákokat a Magyar Innovációs Szövetség delegálja.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal az Európai Bizottság munkatársaival együttműködésben Horizont Európa információs napot szervez. A rendezvényen az Európai Bizottság munkatársai bemutatják a Horizont Európa keretprogram következő időszakának irányait, a magas színvonalú pályázatok írásának, partnerkeresési lehetőségek jó gyakorlatait. A rendezvény nem konkrét pályázati felhívásokat ismertet, hanem hasznos alapinformációkat nyújt a program működésének és trendjeinek megértéséhez, a pályázás és a projektmenedzsment sikeréhez.

Az NKFI Alapból meghirdetett "EUROSTARS - Az Innovatív KKV-k partnerségi programban való magyar részvételének támogatása” című és 2024-1.2.7-EUROSTARS kódszámú pályázati felhívás beadási határideje módosult. A támogatási kérelmek benyújtási határideje 2024.09.13. 12 óra.

A világ legmodernebb kutatási infrastruktúrái – különböző nagyberendezések, létesítmények, adatbankok – ma már nélkülözhetetlenek a globális problémák megoldásához, a tudományos áttörésekhez. Építésük és fenntartásuk azonban legtöbbször túlmutat egy-egy ország anyagi lehetőségein (gondoljunk csak a Svájcban működő, idén 70 éves CERN-re), ezért valósulnak meg nemzetközi összefogással.

Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus vette át kedden a Magyar Szent István Rendet az augusztus 20-i állami ünnep alkalmából Sulyok Tamás köztársasági elnöktől a Sándor-palotában. Sulyok Tamás a díjátadó ünnepségen kiemelte: Krausz Ferenc fizikusra Magyarországon mindannyian büszkén tekintünk, a hosszú évek kutatómunkájának eredményeit a fizikai Nobel-díj igazolta.

Az Európai Unió 2024. II. félévi magyar elnökségének égisze alatt megrendezésre kerülő kutatás-fejlesztési és innovációs események listája honlapunkon elérhető.

30 millió forinttal támogatja a hazai innovációs rendezvények létrejöttét a Nemzeti Innovációs Ügynökség (NIÜ) 2024-ben. Az ügynökség kiemelt missziója az innovációs ismeretek elmélyítése, az ökoszisztéma dinamizálása különböző hazai és nemzetközi események szervezésével, amelyhez segítséget nyújt a hazai innovációs ökoszisztéma szereplői számára elérhető Rendezvénytámogatási program.

Forrás: Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal