A Horizont 2020 (Horizon 2020 - H2020) a több mint 40 db közvetlen brüsszeli kifizetésű (általában Európai Bizottság kezelésében lévő) szakpolitikai programok egyike. A H2020 egy - az Európai Unió kutatás-fejlesztési és innovációs politikáját meghatározó új, összesen 79 milliárd EUR költségvetésű - keretprogram, mely egyben az Európa Unió versenyképességének növelését célzó Európa 2020 stratégia Innovatív Unió kiemelt kezdeményezésének egyik alappillére is.
A Horizont 2020 keretprogram három területre fókuszál: a tudományos kiválóságok erősítésére és kiterjesztésére (Kiváló tudomány), a technológiai ágazatok versenyképességének és innovációjának fejlesztésére és a KKV szektor megerősítésére (Ipari vezető szerep), valamint az Európai Unióban tapasztalható társadalmi problémák megoldására (Társadalmi kihívások).
Amennyiben a Horizont 2020 legfrissebb pályázati és támogatási hírei felkeltették érdeklődését, kérdése lenne valamely aktuális pályázattal kapcsolatban, keressen bizalommal; a Kapcsolat link alatt megtalálja elérhetőségeimet.
A Horizont 2020 keretprogram legfrissebb hírei
Az Európai Bizottság rendszeresen szervezett online webináriumokat a Horizont 2020 program alatt finanszírozott projektek elszámolási hibáinak megelőzése és elkerülése érdekében.
Az NKFI Hivatal előszűrést szervez a Horizont Európa Teaming programjában pályázni szándékozó hazai szervezetek számára 2021. szeptember 7., 14:00-17:00 között az NKFI Hivatal Kéthly Anna téri épületének, 4. emeleti 451. termében
Az Európai Bizottság 2021. július 23-án publikálta a Horizont Európa támogatási szerződéseinek szabályait részletesen kifejtő Annotated Model Grant Agreement (AMGA) jogi és pénzügyi segéddokumentumot.
Megjelentek a Biodiverzitás partnerség első felhívásával kapcsolatos előzetes információk
2021 őszén indul a Horizont Európa program és a tagállamok, köztük Magyarország finanszírozásával a Biodiverzitás partnerség, amely a tervek szerint már október elején meghirdeti első transznacionális felhívását a szárazföldi és tengeri biodiverzitás és ökoszisztémák védelmének támogatása témakörében.
Az NKFI Hivatal információs napot szervez a Horizont Európa keretprogram részvétel szélesítését célzó (Widening participation) pályázati felhívásainak bemutatására.
Az Európai Bizottság elfogadta a Horizont Európa program 2021–2022 közötti időszakra vonatkozó fő munkaprogramját, amely összesen 14,7 milliárd euró forrást allokál a dokumentumban meghatározott célokra és konkrét tématerületekre.
Szeretne a Horizont Európa program 6. klaszterének felhívásaira pályázni? Vegyen részt a július 9-i konzorciumépítő rendezvényen!
Horizont Európa információs napok június 28 és július 9 között (2021. június 28 - július 9.)
A Horizont Európa keretprogram első pályázati felhívásai 2021. június második felében jelennek meg. A pályázati lehetőségek bemutatására az Európai Bizottság a keretprogram struktúráját követve, az egyes programrészekre fókuszálva online információs napokat szervez.
"A fűtési és hűtési átmenet felgyorsítása" címmel hivatalosan is elindult a GEOTHERMICA és a JPP Smart Energy Systems 2021-es közös pályázati felhívása. A pályázat célja a technológiafejlesztés, a rendszerintegráció és – innováció támogatása, nagy hangsúlyt helyezve olyan piacvezérelt projektekre, amelyek a kifejlesztett megoldások széles körű alkalmazását teszik lehetővé 2030-ra. A nemzetközi felhíváshoz 15 ország 19 kutatásfinanszírozó szervezete, köztük a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal is csatlakozott.
A „Funding & Tenders Portal” kezdőknek címmel 2021. május 27-én 10.00-tól az Európai Bizottság youtube platformon streamelt, angol munkanyelvű webináriumot szervez, melynek célja, hogy célzottan tájékoztassa a Horizont Európa program minden potenciális új pályázóját, hogyan keressenek új finanszírozási lehetőségeket és új partnereket projektjeik számára, milyen módon tudják regisztrálni szervezeteiket, hogyan tudják benyújtani a pályázatukat, kezelni profiljukat, tájékozódni a már támogatott projektekről és részvételi statisztikákról.
Forrás: Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal és Magyar H2020 portál